Często zadawane pytania

Spis pytań

Organizacja zajęć z języka norweskiego

Czy grafik zajęć ustalony jest na sztywno?

Przed rozpoczęciem zajęć ustalony zostaje konkretny harmonogram zajęć, jednak rozumiemy, że w życiu zdarzają się różne sytuacje, stąd raz na 15 tygodni możliwa jest całkowita i stała zmiana grafiku.

Czy możliwe jest przekładanie zajęć?

Zarówno uczeń jak i lektor mają prawo raz w miesiącu, z 24-godzinnym wyprzedzeniem odwołać zajęcia, które zostaną następnie zrealizowane w innym dogodnym dla obu stron terminie.

Co w sytuacji, gdy muszę nagle odwołać zajęcia?

Zajęcia mogą być przełożone na inny termin w sytuacji nagłej choroby, wypadku lub awarii połączenia internetowego. W innym przypadku musimy uznać lekcję za zrealizowaną.

Czy w wyniku odrabiania zajęć kurs może się wydłużyć?

Tak, ale maksymalnie o 20% planowego czasu kursu. Przykładowo, kurs 15 tygodniowy może ulec wydłużeniu maksymalnie o 3 tygodnie. Intensywność zajęć nie ulega zmianie, lecz może zmienić się harmonogram spotkań.

Co w sytuacji, gdy potrzebuję wykupić kurs krótszy niż 15 tygodniowy?

Możemy umówić się na krótszy kurs, ale musisz liczyć się z podwyższeniem stawki, w przypadku lekcji 60 minutowych o 10 zł, a w przypadku lekcji 90 minutowych o 20 zł.

Czy muszę osobno dokupić materiały do nauki, podręczniki?

Nie ma takiej konieczności. Dostęp do wszystkich niezbędnych w kursie materiałów dydaktycznych otrzymujesz w formie dostępu elektronicznego na czas trwania kursu.

Czy mogę skorzystać z lekcji próbnej?

Zawsze proponujemy, aby skorzystać z bezpłatnej 30 minutowej lekcji organizacyjno-technicznej, na której poznasz lektora, naszą metodę, przedstawisz swoje potrzeby względem kursu i wstępnie sprawdzisz poziom językowy.

Co w sytuacji, gdyby mimo wszelkich starań moja współpraca z lektorem nie układała się po mojej myśli?

W każdej chwili masz prawo zmienić lektora. W takiej sytuacji skontaktuj się z biurem i przedstaw swoją prośbą z ewentualnymi uwagami.

Czy mój kurs prowadzić będzie stale jeden lektor?

Tak, jeżeli tylko będzie to technicznie możliwe. Zdarzyć się też może, że w trakcie choroby lub urlopu wypoczynkowego lektor zostanie chwilowo zastąpiony przez innego. Zmiana może też nastąpić na Twoją prośbę.

Czy możliwa jest nauka we dwie osoby? Ile to kosztuje?

Tak, ale wskazane jest, aby uczyły się osoby o tym samym poziomie językowym i podobnym celu. Do par skierowana jest specjalna oferta nauki dla dwóch osób. Szczegóły w zakładce „Oferta”.

W jaki sposób odbywają się lekcje online?

Lektor łączy się z uczniem za pomocą Skype lub alternatywnie – jeżeli Skype nie można użyć – za pomocą innego ustalonego przez obie strony komunikatora internetowego (np. Messenger).

Kto będzie mnie uczyć?

Nasi lektorzy to przede wszystkim doświadczeni w nauczaniu absolwenci gdańskiej skandynawistyki, ale są wśród nas też rodzimi użytkownicy zarówno języka polskiego i norweskiego, którzy wiele lat mieszkali w Norwegii.

Czy moje lekcje poprowadzi Magda Szczepańska?

Obecnie Magda większość czasu poświęca kierowaniu firmą oraz rozwijaniu projektów z nią związanych. Choć sporadycznie prowadzi lekcje dla swoich stałych uczniów, nie może przyjmować nowych.

Kwestie formalne związane z kursem norweskiego

Czy aby uczyć się w Trolltunga muszę podpisać umowę?

Tak, przed rozpoczęciem zajęć, ale już po spotkaniu organizacyjnym, podpisujemy umowę. Korzystamy tutaj z podpisu elektronicznego Autenti. Nie musisz nic drukować ani skanować. Możemy przygotować umowę dla osoby fizycznej i dla firmy.

Czy mogę otrzymać fakturę za kurs?

Tak, zarówno jeśli jesteś osobą fizyczną lub jeśli reprezentujesz firmę, otrzymasz fakturę VAT za kurs. Dodatkowo, jeżeli płacisz gotówką, otrzymasz potwierdzenie przyjęcia wpłaty gotówkowej (druk KP). W Polsce usługi nauczania języka obcego mają status „zw” w kontekście VAT.

Jakie są metody płatności za kurs?

Za kurs możesz zapłacić przelewem na polski rachunek bankowy lub gotówką w biurze. Prosimy o zachowanie harmonogramu płatności oraz ustalonego systemu ratalnego.

Jakie są dane do przelewu?

Nazwa odbiorcy: Trolltunga sp. z o.o.  Adres: Ul. Polanki 67c, 80-306 Gdańsk.
Numer rachunku IBAN: PL 48 1050 1764 1000 0090 3067 3389.
SWIFT: INGBPLPW.
Nazwa banku: ING Bank Śląski S.A.

Czy mogę zrezygnować z kursu w trakcie jego trwania?

Tak, kursant jest uprawniony do rozwiązania umowy z zachowaniem miesięcznego okresu
wypowiedzenia ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego.

Czy po zakończeniu kursu otrzymam potwierdzający to dokument?

Tak, możemy przygotować dla Ciebie dyplom w języku norweskim określający długość trwania kursu, ilość godzin zajęć, podręcznik oraz ewentualne dodatkowe adnotacje o przebiegu kursu.

Napisz do nas lub zadzwoń

Nasze biuro czynne jest w godzinach 09:00-17:00
we wszystkie dni robocze.

Ul. Polanki 67c, 80-306 Gdańsk

Spotkajmy się osobiście