Spis treści
Kurs norweskiego online z nami – czy to coś dla Ciebie? Koniecznie przeczytaj ten post, aby znaleźć odpowiedź na to pytanie. Uchylamy w nim rąbka tajemnicy i szczegółowo opisujemy, jak wygląda nauka norweskiego w Trolltunga. Wiemy, że wśród czytelników naszego bloga są nie tylko nasi uczniowie, ale najróżniejsi miłośnicy języka i kultury i Norwegii. Znaczna część z tych drugich z czasem naszymi uczniami zostaje.
Zanim zaczniesz kurs norweskiego
Przed rozpoczęciem zajęć każdy nowy uczeń ma szansę porozmawiać ze swoim lektorem w ramach spotkania organizacyjnego. O oszacowanie swojego poziomu zostaniesz poproszony już w trakcie kontaktu z biurem. Dokładniej jednak wybada sytuację nauczyciel. W trakcie rozmowy możesz spodziewać się m.in. następujących pytań. Dlaczego chcesz rozwijać swój norweski? Od jak dawna się uczysz? Za pomocą jakich metod? Z jakich źródeł korzystasz? Ile czasu poza zajęciami jesteś w stanie poświęcić na naukę?
O co jeszcze zapyta lektor?
Będą nas też interesowały podstawowe informacje o Twojej pracy, zainteresowaniach, ale też tematach, za którymi nie przepadasz. Co prawda nie zawsze da się ich potem uniknąć. Zwłaszcza w sytuacji, gdy Twój główny cel to przygotowanie do egzaminu. Dzięki temu jednak będziemy wiedzieli, gdzie szczególnie uważać na to, by zajęcia norweskiego online były jeszcze ciekawsze niż zazwyczaj. Jeśli Twoja wiedza jest już bardziej zaawansowana, cały ten wywiad postaramy się przeprowadzić po norwesku.
Kolejny etap
Po takim wstępie możemy ruszać do pracy. Zanim zaczniesz kurs norweskiego otrzymasz materiały do pracy samodzielnej, o które będzie potem oparta nasza lekcja. Może to być artykuł do przeczytania, program telewizyjny czy podcast. W trakcie kursu staramy się nimi żonglować, tak aby pojawiały się mniej więcej w równych proporcjach, często w blokach tematycznych.
Problemy z rozumieniem ze słuchu?
Zdarza się jednak, że dana osoba nie ma żadnego problemu z czytaniem ze zrozumieniem, za to nieszczególnie radzi sobie z rozumieniem ze słuchu – wówczas dostosujemy oczywiście częstotliwość do Twoich własnych potrzeb. Ważne, byś postarał(a) się zapoznać z danym materiałem więcej niż raz! W ramach pomocy dostaniesz od nas listę słownictwa do opracowania oraz pytania pomocnicze.
Jeśli jesteś na wyższym poziomie
Na wyższych poziomach możesz zostać poproszony(a) o sporządzenie listy nowych słów i wyrażeń samodzielnie – lektor także będzie dysponował własną, dzięki czemu będziecie mogli je porównać i wynieść z tego jeszcze więcej. Podczas omawiania słownictwa staramy się unikać tłumaczenia go po prostu na język polski. Zamiast tego szukamy w możliwie największym stopniu ich norweskich synonimów. Wydaje się trudne? Z naszego doświadczenia wynika, że po kilku ćwiczeniach da się to zrobić na każdym poziomie od A2 w górę – właściwie im wcześniej zaczniemy tego typu trening, tym lepiej! Po takiej rozgrzewce możemy już przejść do właściwej dyskusji, gdzie wykorzystasz nowe wyrażenia w praktyce. Zaczynamy od wspomnianych już wyżej pytań, ale gdy tylko poczujesz się wystarczająco pewnie, rozwiniemy ją dalej, pytając Cię o Twoje własne doświadczenia związane z tym tematem, opinie, itd.
Czuwamy nad poprawnością
Na każdym etapie będziemy czuwać nad poprawnością Twojej wypowiedzi, zarówno pod względem leksykalnym, jak i gramatycznym – absolutnie nie chodzi jednak o to, by ją przerywać i besztać Cię jak uczniaka, a udzielić solidnego feedbacku na sam koniec, a przede wszystkim być w stanie przygotować potem odpowiednie ćwiczenia, które pomogą Ci skorygować ewentualne niedociągnięcia. Niewykluczone, że rozwiążemy je wspólnie jeszcze w trakcie tych samych zajęć. Nieskromnie stwierdzamy, że bywamy całkiem nieźli w przewidywaniu przyszłości i często mamy już w rękawie akurat taki typ zadania, jakiego akurat potrzebujesz. 😉
Podsumowanie pracy
W ramach podsumowania pracy z danym tematem (po omówieniu kilku źródeł dotyczących podobnych kwestii) możemy poprosić Cię o sporządzenie własnej wypowiedzi pisemnej. W zależności od poziomu zaawansowania może to być krótki dialog, list z wakacji albo esej z prawdziwego zdarzenia. Będzie to szczególnie ważne, jeśli planujesz podejść do Norskprøve czy do Bergenstest, ale sprawdzi się także w przypadku kursu ogólnego – w ten sposób utrwalisz słownictwo i przećwiczysz formułowanie argumentów. Co więcej, podczas wspólnej analizy tekstu na pewno będziesz już w stanie wyłapać część błędów samodzielnie, a to świetny sposób na podreperowanie wiary w siebie. 🙂
Brzmi nieźle? Najlepiej przetestować to wszystko w praktyce! Jeśli chcesz zrobić coś dla siebie, pozbyć się bariery w mówieniu, wyrównać braki czy po prostu w swoim tempie rozwijać te umiejętności, które już posiadasz (a to wszystko w zaciszu Twojego własnego domu!) – serdecznie zapraszamy na kurs norweskiego online w Trolltunga!
Potrzebujesz wskazówek, jak się uczyć? Zobacz poniższe łącza:
5 sposobów na naukę rozumienia norweskiego ze słuchu
5 sposobów na naukę norweskich słówek
5 sposobów na ćwiczenie norweskiej wymowy
Zobacz też, na czym polega metoda Trolltunga i jak wygląda pokazowa lekcja norweskiego online!
Chcesz sprawdzić jak wygląda kurs norweskiego online z Trolltunga? Skontaktuj się z nami i umów na bezpłatną konsultację!
Aby nauczyć się z nami języka norweskiego, odwiedź nas na: https://trolltunga-norweski.com
lub w siedzibie w Gdańsku przy ul. Polanki 67c.
Jesteśmy też dostępni:
+48 505 792 106
biuro@trolltunga-norweski.pl
#kursonline #zajęciaonline #kursnorweskiego
© Copyright 2023 – Trolltunga | Kursy norweskiego Gdańsk | Norweski Online
Wspierane przez Ferrumweb.pl oraz Behold.pl